м. Рівне, вул. Захисників Маріуполя, 25

Головна » Новини » Валерій Сіроштан на Digital Regions Week розповів, чому майбутнє за хмарними рішеннями

Валерій Сіроштан на Digital Regions Week розповів, чому майбутнє за хмарними рішеннями

“2016 рік став переломним у історії діджиталізації регіонів. І зараз, деякі з них вже показують дуже гарні результати. Особливо тішить досвід Коломиї, що, здається, на декілька кроків попереду усіх, а ще Тернополя та Городка,” — розповів Валерій Сіроштан, директор з розвитку бізнесу РЕНОМЕ СМАРТ, під час форуму регіональної цифрової трансформації у Тернополі, що відбувся 4 листопада в рамках Digital Regions Week.

Форум став майданчиком для взаємодії, де представники місцевого самоврядування, підприємств, організацій мали можливість зустрітись та обговорити нові ідеї у сфері цифрового розвитку України.

“У 2016 році, коли було прийнято закон про децентралізацію, ми спільно з рівненським ЦНАП-ом розробили реєстр територіальної громади. —  сказав Валерій Сіроштан. — Крок за кроком було розроблене технічне завдання — що потрібно, як мусить працювати, які процеси та задачі виконувати. Фактично, рівненський ЦНАП став майданчиком із запуску нового рішення.”

“Використання хмари – це можливість “зняти
відповідальність і ризики кібербезпеки”

На сьогодні портфель РЕНОМЕ СМАРТ налічує вже 77 громад, де впроваджено рішення. За підтримки ПРООН до війни було повністю уніфіковано 26 громад Херсонської області.

“Так само у цифрі були й громади Луганської області, — зазначив пан Валерій. — Й сподіваюся, що Луганськ теж дуже скоро їх наздожене.”

Особливу увагу він звернув на хмарні рішення — “більшість громад розуміють їхню необхідність у наш час”, та навів аргументи. По перше, не потрібно утримувати власну інфраструктуру та інвестувати у неї. По друге, хмари фізично важче “зламати”. Це відчутно, зокрема, на тимчасово окупованих територіях, де сервери пошкоджуються або вивозяться окупантами. По третє, ¾ громад складаються з невеликих населених пунктів, які не можуть утримувати ІТ-спеціаліста, що кваліфіковано працюватиме з серверами. Відповідно, використання хмари —  це можливість “зняти відповідальність і ризики кібербезпеки”.

Наостанок, Валерій Сіроштан підкреслив, що і місто, і держава є сервісними структурами. То ж аби надавати правильні сервіси, на його думку, слід розуміти кому їх надаєте. А відтак, знати людей — громаду.

Організаторами події у Тернополі став проєктний офіс West Ukraine Digital спільно з Центром підтримки підприємців Дія. Бізнес та за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН в Україні у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за фінансової підтримки Швеції.

 

Лінія довіри

Лінія довіри РЕНОМЕ

Шановні співробітники та клієнти, якщо Ви знаєте або стикалися в своїй роботі:
• З вимаганням та отриманням грошових винагород;
• З порушенням Ваших прав;
• З вчиненням проти Вас неправомірних дій з боку співробітників всіх рівнів;
• З порушенням внутрішніх правил і регламентів Компанії;

Ви можете повідомити про ці факти, заповнивши форму нижче.
Анонімність гарантуємо.

Замовити дзвінок