Новини

Події

31.01.2017

«SPECTRUM» – ЕНЕРГОЕФЕКТИВНЕ БУДІВНИЦТВО

У житловому комплексі «SPECTRUM» відбувся прес-тур з енергоефективності для журналістів з різних міст України. Про ефективне будівництво в Україні, зокрема, у Рівному, дискутували в рамках всеукраїнського заходу, котрий відбувся 27-28 січня в місті Рівне. Учасники події відвідали житловий комплекс «SPECTRUM» як приклад будівництва з високим класом енергоефективності «В».

За словами виконавчого директора ГО «Український центр європейської політики» Любові Акуленко, цьогорічного опалювального сезону Україна вперше в історії ввійша в зону ринкових тарифів на енергію для населення. Перейняти досвід кращих енергоефективних практик приїхали журналісти з Київської, Чернігівської, Кіровоградської, Тернопільської, Черкаської, Одеської, Дніпропетровської, Хмельницької та Рівненської областей. В перший день тренінгу журналісти вивчали теоретичну базу про тенденції утворення ОСББ, утеплення, запровадження заходів з енергоефективності, а також про державне кредитування подібних енергоефективних заходів.

16389417_1834633283441321_2059307504_o.jpg

На наступний день, 28 січня, у рамках тренінгового заходу було організовано прес-тур у «Сливовому» домі ЖК «SPECTRUM», адже будинки даного комплексу – приклад надійного і якісного житла високого класу енергоефективності (клас «В», який підтверджений енергетичним паспортом житлового комплексу). Крім вдало продуманого дизайну та інфраструктури комплексу, «SPECTRUM» приємно дивує і якістю деталей, використовуваних у будівництві. Кращі матеріали від відомих брендів допомагають групі компаній «РЕНОМЕ» будувати надійне та довговічне житло.

Клас «В» енергоефективності означає, що будинок на 60-70% більше зберігає теплову енергію, ніж старі будинки радянського зразку. Це дає змогу жителям ЖК «SPECTRUM» значно економити на витратах на опалення. Взагалі в Україні 85% житлового фонду належить до найнижчих класів енергоефективності «E» – «F», і лише 5% — до класів «С» – «B». За опалення однокімнатної квартири в сучасному енергоефективному будинку можна платити мінімум удвічі менше, ніж у забудові 1960-х років.


11.png


Організатором тренінгового заходу для журналістів з усієї України була ГО «Український центр європейської політики» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Також в тренінгу взяли участь представники ГО «Українського центру європейської політики», Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, Громадянської мережі ОПОРА, ГО «Екоклуб», місцевих ОСББ, ГО «Агенція суспільного розвитку» тощо.

«Такі прес-тури покликані поліпшити обізнаність людей у сфері енергоефективності, енергозбереження та підвищити компетентність журналістів, якість їх матеріалів. Сьогодні дуже важливо популяризувати тему енергоефективності серед ЗМІ», – розповідає співорганізатор події Інна Мулявка, прес-секретар ГО «Екоклуб». 


Повернутися до списку

Головна сторінка Блоги