Новини

Події

23.11.2016

Енергоефективність – крок у майбутнє

На Форумі з енергоефективності 21 листопада активісти Рівного разом із представниками місцевої влади, бізнес-індустрії та експертами у сфері енергоефективності обговорювали дієвість різних форм планування енергетичного споживання на довготривалі періоди. Захід відбувся за сприяння ГО «Еко-клуба». Компанію «РЕНОМЕ» на події презентувала генеральний директор організації Надія Гладкевич.

Впродовж останніх двох років у галузі комунальної енергетики відбулися змін. Прийнято закони з запровадження енергосервісних послуг, активувалася реалізація «теплих» кредитів, водночас ціни на енергоносії стрімко зростають. Місцеві влади мали отримати повноваження та стимули, щоб якомога швидше здійснити підвищення ефективності споживання енергії та запровадження відновлюваних її джерел. То чи дійсно зміни відбулися? Про це та інше спілкувались на Форумі.


15181417_1360365097359553_5690991983837138198_n.jpg

Спікерами заходу були Надія Гладкевич – генеральний директор ПрАТ «Реноме», Тетяна Бойко – координатор житлово-комунальних програм у Громадянській мережі «Опора», Сергій Кошарук – заступник голови Волинської ОДА. Бесіду модерував голова ГО «Еко-клуб» Андрій Мартинюк. Почали захід із обговорення про тенденції у світовій енергетиці, підвищення енергоефективності на місцях та доступні для цього інструменти. За словами експертів, саме держава повинна взяти на себе лідерство здійснення таких ініціатив.

На подіумній дискусії Форуму, зокрема, порушували проблему перемоги та зради у просуванні енергоефективності на місцях. «Ми вже двадцять років займаємось утепленням, тож з досвіду можу сказати, що у багатоквартирних будинках енергетичні питання треба вирішувати спільно з всіма мешканцями. Енергія дуже дорога і не тільки у нас, а у всіх країнах світу. Головне – ставлення до ресурсів», – пояснює Надія Гладкевич.

Також ефективними є «теплі» кредити, за яких реалізується державна підтримка енергозбереження. Цей механізм – зрозумілий, дешевий і «прозорий». Такі кредити розраховані приблизно на 3-5 років. Ідея співфінансування зараз вже показує свої «плюси» у Рівному. В минулому році близько 60% людей, які брали кредити такого спрямування, використовували їх на освітлення та заміну вікон. Ще у 2015 році зовсім мало проектів передбачало утеплення, та цьогоріч вже набагато більше людей звертаються за цими послугами, а ідея «теплих» кредитів – запустити цей процес. Вони передбачають компенсацію частини витрат з боку держави. Звичайно, для ефективної реалізації паралельно має працювати місцева програма. Крім того, в Україні створюється Фонд енергоефективності.

Наразі актуальність питання лише зростає. Проте швидке і якісне його вирішення можливе лише за взаємної умови співпраці активістів громадськості, владних структур, експертів та бізнес-партнерів. Саме тоді підвищення енергоефективності області стане справді реальним. Повернутися до списку

Головна сторінка Блоги