Новини

Блоги

Об'єднуємося задля добрих справ: програма грантів від компанії «РЕНОМЕ» 20.02.2015

Об'єднуємося задля добрих справ: програма грантів від компанії «РЕНОМЕ»

  Грантову програму компанії «РЕНОМЕ», як благодійний проект зі сприяння реалізації креативних ідей,  започаткували навесні 2014 році. Впродовж року двічі оголошувався конкурс серед проектів громадських ініціатив: найкращі з них отримали фінансову допомогу на реалізацію проекту. Було виділено шість грантів на загальну суму 48,6 тисяч гривень для реалізації ідей місцевих громад.

 Так, в межах програми  було створено дитячу кімнату та поновлено книжковий фонд Броннівської публічної бібліотеки. Проект мав назву «Бібліотека — няня: виховуємо майбутнього читача» і полягав у придбанні понад 70 книг з шкільної програми для дітей молодшого та середнього віку та створенні дитячої кімнати відпочинку.

  З метою поліпшення психоемоційного стану дітей під час перебування у відділенні онкогематології Рівненської ОДЛ,  стіни закладу розмалювали яскравими ілюстраціями. Проект здійснено за сприяння компанії «РЕНОМЕ» у рамках грантової програми. Про те, як здійснювалося оздоблення розповідає Олександра Огонь, координатор волонтерів проекту «Подаруй яскраве життя дітям»:

 «Ініціатором була Юлія Кутик з Благодійного Фонду "СКАРБНИЦЯ НАДІЇ". Вона знайшла мене, запропонувала співпрацювати - я погодилася. Малювали три дні, залучали волонтерів. Використовували спеціальні фарби пастельних кольорів без запаху. Всі були задоволені. Було багато позитиву та нових знайомств. У результаті ми оздобили стіни палат 17 малюнками».

  Також в рамках програми грантів було створено кімнату відпочинку для матері та дитини інфекційного відділення Міської дитячої лікарні. Цей заклад, що є основним центром надання медичної допомоги дітям міста, щорічно відвідують понад 1300 матерів із малюками. А відтак, проведення комплексу заходів по дотриманню санітарно-епідемічного режиму є вкрай важливим для їхнього одужання. У рамках ініціативи «Калейдоскоп посмішок» у приміщенні лікарні з’явилась ігрова кімната: закуплено дитячі стільці, манеж, дитячий столик, стіл-тумба для пеленання, шафа для іграшок тощо, та замінено старі дерев’яні вікна і двері на металопластикові ТМ «ВІКНОВА». Тут сподіваються, що створений комфорт забезпечуватиме позитивні емоції у маленьких пацієнтів на момент прибирання, квартування та провітрювання їхніх палат.

  Для публічно-шкільної бібліотеки с. Борове, Рокитнівського району, Рівненської обл. було надано технічне обладнання (проектор, екран, ноутбук)  для урізноманітнення дозвілля відвідувачів закладу. Дітлахи відтепер зможуть не лише користуватися книжковим фондом, а й брати участь у різноманітних майстер-класах, квестах, культурно-розважальних програмах, конкурсах, іграх тощо. Ці та інші заходи проводитимуться у рамках нового проекту бібліотеки «Якісне дозвілля».

  Ще один грант, спрямований на організацію та проведення фольклорно-етнографічних експедицій з виявлення та фіксації етнокультурної спадщини Рівненського Полісся, отримав етнокультурний центр «Веснянка» Рівненського палацу дітей та молоді.

«Я моніторив інтернет у пошуках якихось можливостей реалізації фольклорної експедиції, так як держава вже давно не підтримує такі проекти, а фольклорний колектив без експедицій – це не фольклорний колектив. І цей гранд – це була знахідка, завдяки йому ми змогли поїхати. В рамках експедиції ми відвідали села Радижево, Хиночі, Бишляк, Біле, що на Володимиреччині. Ця територія, з точки зору дослідженості фольклорної спадщини, має у собі білі плями. Писали все, що вдалося знайти. Я був здивований, що ще дуже багато матеріалу збережено. За результатами було сформовано два диски «Колядки та щедрівки» та «Пісні села Переброди» у серії «Пісні бурштинового шляху», - розповідає Віктор Ковальчук, художній керівник етнокультурного центру "Веснянка" Рівненського Палацу дітей та молоді.

 Восени 2014 року, у результаті другого конкурсу, грант на реалізацію отримав проект майданчику для workout. Насьогодні він перебуває на стадії втілення: металеві конструкції вже виготовлено і наразі проходять стадію фарбування.

Минулого року грантова програма виявилась досить ефективною і тому компанія «РЕНОМЕ» оголошує конкурс грантів серед активної молоді міста Рівного на 2015 рік. «Ми змінили формат – оголосили гранти серед молоді. Якщо раніше намагалися допомагати переважно дитячим закладам різного типу, то зараз ми хочемо розворушити молодь Рівного. Раніше програма здійснювалася по області, а тепер концентруємо увагу на середовищі Рівного. Вже є вісім заявок. По завершенню терміну подачі ми колективно визначимо кращі проекти », - розповідає Олена Тинник, координатор конкурсу грантів серед активної молоді міста Рівного 2015.

Для участі приймаються проекти, метою яких є досягнення соціально-економічного ефекту,  інтелектуального самовдосконалення, формування екологічної свідомості та творчого розвитку особистості студентів та молоді.


Повернутися до списку

Головна сторінка Корпоративна газета